čtvrtek 31. prosince 2015

Proč nemám ráda Silvestr

Zdroj
Silvestr už několik let nějak neprožívám, prostě si doma s přítelem uděláme pěkný večer a abychom neusnuli, protože v televizi není nic a u filmu usnu vždycky po prvních 20ti minutách, tak letos stejně jako loni asi budeme skládat velké puzzle, které si potom dáme do rámu. Připravíme si nějaké jednohubky, udělám punč a o půlnoci si bouchneme dětské šampáňo (stačí, že mi bude těžko z toho jídla na noc a ne ještě z alkoholu). Až utichnout ohňostroje, tak se půjdeme projít ven a pozdravíme hloučky přátel, které určitě potkáme jak se budou motat někde po vesnici.

Silvestr není zrovna můj nejoblíbenější den v roce, sepsala jsem 7 důvodů, proč tento den nemám ráda. Budu moc ráda, když mi napíšete, jak Silvestr probíhá u Vás a jestli vám na něm taky něco vadí.

1. Přejím se

Vždycky si na Silvestra nakoupím spoustu jídla, které bych si normálně nekoupila. A ještě ke všemu se vždycky přejím a pak je mi těžko. Ale když je ten Silvestr a chipsy a chuťovky k tomu patří :/. 

2. Ohňostroje a petardy

Tak to úplně nesnáším, vždycky cca od 23:00 do 1:00 není slyšet vlastního slova. Bydlíme na sídlišti v paneláku a před panelákem je parkoviště, které je plné aut, ale samozřejmě všichni odpalují ohňostroje přímo uprostřed parkoviště. Zvuky, které se ozývají z venku mě děsí, přijde mi to jakoby začínala válka. Vždycky si říkám co by se dělo, kdyby nám nějaká petarda vletěla do okna. Taky se mi nelíbí, že se utrácí zbytečné peníze a potom lidi naříkají, jak nemají na to a na to. Dalším negativem ohňostrojů je, že strašně trpí zvířata. Třeba teta má psa a tomu stačí jedna malá petarda nebo bouřka a klepe se strachy pod stolem asi dvě hodiny. Takže si nedokáž představit, co vyvádí na Silvestra. My si vždycky zapálíme prskavku a to nám k radosti stačí. Úplně bych se bez ohňostrojů nejen na Silvestra obešla. 

3. Odpadky a nepořádek

Na Nový rok hned jak se rozední, tak je vidět všude bordel i když jsou u paneláků velké kontejnery, tak po sobě lidi neumí zbytky z ohňostrojů uklidit. Všude se válí různé potrhné krabice nebo i flašky od alkoholu. Ale on to přece někdo uklidí.

4. Křik
Protože bydlíme v paneláku, tak je na Silvestra slyšet pomalu všechno. Je to podobné jako když je mistrovství ve fotbale nebo v hokeji, taky nás sousedi informují o každém gólu i když máme televizi vypnutou. Na Silvestra je slyšet různé zpívání, výkřiky, odpočítávání, opilecké hádky třeba u deskových her a ostatní. Ale tak asi to prostě k Silvetsru patří a eden den to přežiju :) 

5. Opilci

Opilci jsou pro mě velký problém i během roku, ale na Silvestra je jejich koncentrace na ulících asi ztrojnásobena :D. Sama piju jen výjimečně, ale určitě nepiju tak abych o sobě nevěděla. Když jde proti mě osoba, která se podezřele motá a vykřikuje něco nesrozumitelného raději přejdu na druhou stranu ulice. Nemám ráda takové ty opilecké kecy a to jak se pomalu podnapilí lidé neudrží na nohou. 

6. Předsevzetí
Trošku mi vadí, že si lidé dávají různá předsevzetí, na které po týdnu zapomenou, ale 1.1. se chlubí jaká mají předsevzetí. Myslím, že se změnou se nemusí čekat na Nový rok a hlavně bych se asi moc nechlubila něčím, co už za týden neplatí. Ale samozřejmě si také sama v hlavě nějaké ty cíle vytyčím, ale raději je moc nikdy neroztrubuji, abych pak nebyla za blbce, když hned po týdnu polevím :D.

7. Konec volna
Silvestr, tak trochu ukončuje tu dlouhou řadu volných dnů, které většina lidí má. Je jasné, že po Silvestru se u jen párkrát vyspíme a šup do práce. Já jsem teda letos byla v práci i na Vánoce a 28. a 29., ale pořád jsem věděla, že si ještě odpočinu. Vůbec se do toho pracovního a studentského kolotoče netěším, asi proto, že mě čekají státnice a musím splnit spoustu úkolů. 

Zdroj
Zajímalo by mě, jak by vypadal Silvestr bez přejídání, ohňostrojů, odpadků, křiku, opilců a nesplněných předsevzetí. Možná by to byla trochu nuda, ale byla bych pro to jeden rok zkusit, vždyť se přece dá bavit i u prskavek a u dobrého čaje.

Nakonec bych chtěla všem popřát krásný Nový rok a hlavně si Silvestr užijte, tak jak to máte rádi a do roku 2016 vkročte pravou nohou!


10 komentářů:

 1. Moc hezký článek . Co se mne týče, tak já Silvestra nikdy moc nemusela a ani jsem ho nijak neprožívala. většinou jsem byla s rodinou a celé jsme to proleželi na gauči. Poslední asi dva roky jsem Silvestra trávila s kamarády a letos si to zopakuji. Vždy jen tak povídáme, hrajeme hry o půlnoci si ťukneme a popřejeme šťastný nový rok a celé to zakončíme procházkou. Něco co mne na Silvestra opravdu nebere jsou petardy a ohnostroje. Já se toho prostě bojím. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Super článek! Já Silvestr také nemám ráda, myslím, že ze stejných důvodů, jako ty.. Dost dobře jsi to všechno vystihla :)

  OdpovědětVymazat
 3. pěkný originální článek :) já Silvestr moc neřeším ale se vším co si napsala plně souhlasím :)
  Simeona Blogg

  OdpovědětVymazat
 4. Pekny clanek,jako kdybych ho psala ja :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Super článek :) Já tento den taky nemám zrovna v oblibě... jsme na vesnici a máme koně, takže celý večer strávím u nich, protože se bojí ohňostrojů a petard...už aby to bylo za námi.

  OdpovědětVymazat
 6. Moc pekne clanek.To ja mam Silvester rada.Ale s temi proc nemam rada docela souhlasim �������� Nesnasim predsevzeti. Hlavne jak si vsechny koupi permanently do posilky a za chvili tam chodi polovina ����

  MRKNI NA MUJ BLOG style-et-vie.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 7. Moc pekne clanek.To ja mam Silvester rada.Ale s temi proc nemam rada docela souhlasim �������� Nesnasim predsevzeti. Hlavne jak si vsechny koupi permanently do posilky a za chvili tam chodi polovina ����

  MRKNI NA MUJ BLOG style-et-vie.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 8. Krásne vystihnuté! Nemám čo viac dodať, som rada, že to aj niekto iný má tak, že nemá rád silvestra... :)
  S láskou, Vii
  http://with-love-vii.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 9. Ten konec volna a petardy jaou nejhorsi! Uzijte si s pritelem Silvestra a at vam neni tak spatne :)

  OdpovědětVymazat
 10. jezis ty si pca.. co ti vadi ze raz za rok je truchu hluku a neporiadku? sa zobut mrtva budes v hrobe a ne tu na zemi

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny vaše komentáře!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...