neděle 13. prosince 2015

Brandnooz box: To nejlepší z naší tradicePo delší době jsem si našla chvilku a napsala jsem pro vás tento příspěvek. V poslední době jsem toho měla opravdu moc a ještě jsem měla nějakou podzimní depku a nic se mi nechtělo. Předvánoční doba je pro mě docela náročná, protože chodím do školy (zápočty a zkoušky), do práce (prodej šperků - před Vánocemi je v obchodech snad milion lidí) a do toho peču cukroví (pro mě relax). Ani nevíte jak se na ty Vánoce těším. V týdnu mě čekají dvě zkoušky a do práce jdu v úterý, čtvrtek, pátek a každý den až do Vánoc, letos jdu dokonce i na Vánoce (jen do 13:00). Ale pak už si budu jen užívat Vánoční atmosféry, klidu a pohody. 

Dnešní článek bude rozbalovací. V pátek mi totiž pošťák přinesl (až odpoledne) balíček, na který jsem se moc těšila. Opět to byla velká a docela těžká zelená krabice. Hned jsem s přítelem začali rozbalovat. 

A co jsme v krabici našli?

Bonboniéru Tatiana (Figaro)
Příběh Tatiany se začíná psát v roce 1978 v bratislavské čokoládovně Figaro. Jde o pralinky dle tradiční československé receptury s křupavým oříškem, nugátovým krémem a lahodnou čokoládou z prvotřídních kakaových bobů.

59,90 Kč (129 g)

Tato bonboniéra je pro mě TOP, ještě mám ráda takové ty ledové čokolády ve tvaru mořských plodů, které se krásně rozpouštějí v puse. No myslím, že během zkouškového se rychle bonboška vyprázdní.


Hořká višeň (Figaro)
Jde o kombinaci chutí jemné hořké čokolády prvotřídní kvality s lehce nakyslou chutí višní. Na trhu ji najdete v praktickém znovu uzavíratelném obalu.

25,90 Kč (90 g)

Z této čokolády teda dvakrát nadšená nejsem, mám raději jen čokoládu bez jakýchkoli dalších příchutí, krémů a podobně.


Okurky delikates (efko)
Nakládané Moravské okurky patří mezi tradici a pýchu naší země. Jde o výběr malinkatých výběrových okurčiček.

47 Kč (390 g)

Okurky se budou určitě hodit do bramborového salátu. Normálně bych si okurky v obchodě nekoupila, protože máme domácí z babiččiny zahrádky a ty jsou nejlepší na světě! Ale tak vyzkoušíme.


Piknik (Tatra)
Zahuštěné mléko v tubě, které spousta lidí v dětství milovalo.

12,90 Kč (30 g)

Jsem asi divná, ale toto sladké zahuštěné mléko mi nikdy nechutnalo a ani nechutná, takže to někomu věnuju.


Margot (Orion)
Nejbolíběnější kokosová tyčinka v Čechách i na Slovensku.

12,90 Kč (50 g)

Margotku mám ráda, většinou si ji kupujeme když jedeme někam na cesty a nebo z ní i peču dobrou buchtu.


Plnotučná hořčice (Boneco)
Hořčice v sáčku dle původní receptury Matěje Krupičky, který byl nejznámějším výrobcem hořčic od roku 1885.

3,90 Kč (100 g)

Hořčici doma moc nepoužíváme, maximálně do pomazánek na dochucení, tak jsem z ní taky dvakrát nadšená nebyla, ale určitě ji využijeme.


Droždí (Saf-instant)
Univerzální sušené droždí "droždí s vlaštovkou" můžete na našem trhu najít už skoro 20 let.

10 Kč (10 g)

Droždí mi udělalo radost, hned jsem si vzpomněla na babičku, které jsem toto droždí s vlaštovkou vždycky kupovala , aby mi mohla upéct ty nejlepší buchty a koláče. Teď už droždí kupuji sama sobě a peču pro ostatní. Kupuji droždí jiné značky, ale babičky vždy říkala, že to s vlaštovkou je nejlepší, tak jsem ráda, že jsem ho v boxu našla a určitě se po něm v obchodě podívám.


Válcované těstoviny (Zátkovy)
Tradiční vaječné těstoviny (fleky) najdete od letošního roku v novém balení. Tyto těstoviny jsou na trhu více než 130 let. Nabízejí například kolínka, fleky nebo špagety.

39,90 Kč (330 g)

Těstoviny ocení můj přítel já jsem spíš bramborová (po mamince) :)


Majolka (Boneco)
Nejznámnější klasická česká majonéza, která se hodí například do bramborového salátu, do pomazánek nebo do obložených mís. 

8,90 Kč (100 ml)

Kupujeme Hellmans majonézu, ale tuto vyzkoušíme třeba do salátu na Vánoce.


Tyčinky se sýrem a solí (Havlík)
Sýrové tyčinky mnoha druhů s více než 20 letou tradicí.

12,90 Kč (90 g)

Normálně bych si je nekoupila, ale třeba na Silvestra je určitě sníme.


Májka s brusinkami (Hamé)
Májka, nejslavnější česká paštika, letos slaví 50 let. 
29,90 Kč (170 g)

Když už mám chuť na paštiku, tak si většinou koupím játra a udělám si domácí, popravdě nevím ani jak taková Májka chutná, tak vyzkouším.


Lina (Sedita)
V roce 1988 byla poprvé upečena oplatka Lina, oplatka mimořádné jakosti s kakaovo-krémovou náplní, posypanou kousky arašídů a zalitou v lahodné hořké kakaové polevě. 

12,90 Kč (60 g)

Takové sušenky moc ráda nemám přijdou mi hrozně sladké, ale aspoň bude mít přítel sladkost do práce.


Tak a teď se dostávám, k tomu co mě v krabici zklamalo! Mám za to, že jsem objednávala box bez alkoholických nápojů, ale i přesto jsem v balíčku měla pivo a rumy :(

Svijanský rytíř 12% (Svijany)
Extra hořké pivo vaří ve Svijanech od roku 2005. 

12,60 Kč (0,5 l)

Tak k tomu nemám co říct, pivo nepiju, takže ho věnuji nějakému pivaři.


Original (Božkov)
Božkov Original je vlajková loď značky a ikona kategorie tuzemáků. Na trh vyplul už v roce 1948.

139 Kč (0,5 l) - v boxu bylo 10 x 0,04 l

Rum využiju do pečení nebo do domácího punče, který přes zimu doma často děláme.A to je vše cena produktů, co byly v boxu je až dvojnásobně vyšší než 222 Kč, které jsme za box zaplatili. Od boxu jsem čekala celkově víc, ale tak nejsem ani úplně nadšená ani zklamaná. 

Co říkáte na tento box vy? Měli by jste radost nebo ne?
Budu moc ráda za každého nového čtenáře i komentář :) a nebojte taky pro vás chystám soutěž, akorát bude asi až novoroční, až budu mít více času. 


Kačka


7 komentářů:

 1. Proč za to utrácíš, když Ti půlka nechutná/nevyužiješ/nejsi nadšená? :D :D :D :D Já bych z tohohle všeho použila asi jen ty nudle a okurky, jestli jsou bez sladidel... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento box s jídlem jsem objednala poprvé a jde hlavně o to překvapení! Překvapení mám ráda a co nesním já tak udělá radost lidem okolo mě. Je pravda, že většinu věcí z tohoto boxu bych si sama nekoupila.

   Vymazat
 2. Mně se tento obsah boxu líbí a určitě bychom to doma vše využili :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Tu bonboniéru miluju, takže by mi udělala asi největší radost :D Jinak tam jsou dobré věci, hlavně teď přes svátky určitě nebude problém většinu spotřebovat :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny vaše komentáře!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...