pondělí 14. prosince 2015

Vánoční tag

Vánoce jsou už skoro za dveřmi, tak bych se s vámi dnes chtěla podělit o tento Vánoční tag. Otázky jsem posbírala z různých blogů, takže se klidně nechte inspirovat a odkazy na vaše vánoční tagy mi hoďte do komentářů.

Zdroj

Jaký film je v období Vánoc Tvým nejoblíbenějším?
Vyloženě nemám nejoblíbenější vánoční film, ale k Vánocům pro mě neodmyslitelně patří Sám doma. A z českých filmů se těším na Pelíšky, ty jsou nesmrtelné!

Zdroj
Jaké barvy pro tebe představují Vánoce?
Pro mě jsou vánočními barvami: zelená, červená a zlatá.

Je Štědrý večer. Zůstaneš ve svém pyžamu/domácím oblečení nebo se hezky a společensky oblékneš a upravíš?
Určitě si obléknu nějaké pěkné oblečení, v kterém se budu cítit pořád jako doma. Nejspíš nějaké kalhoty a pěknou halenku nebo svetřík.

Upekla jsi někdy chaloupku z perníčků?
Jasně, chaloupku jsem zkoušela. Ale spotřeba těsta byla dost velká, takže teď už děláme jen menší perníčky, které se sní během vánočních svátků.

Co děláš o Vánočních prázdninách?
RELAXUJU a užívám si času stráveného s rodinou. Po Vánocích jezdíme na návštěvy k rodině a to nám zabere tak týden, každý den jsme jinde.

Máš nějaké Vánoční přání?
Když jsem měla psát dopis Ježíškovi, tak to byl docela problém, vše co chci tak si koupim sama nebo už to prostě mám, takže byl problém vůbec něco vymyslet, abych měla dárky pod stromečekem. Udělá mi radost i maličkost, ale nějaké vyloženě vysněné přání asi nemám. Jen aby byly všichni kolem mě zdraví a na světě na sebe byli lidi hodnější.

Jaká je Tvá oblíbená Vánoční vůně?
Vůně vanilky! Tu miluji i během roku. Ale o Vánocích zbožňuju vůni cukroví a živého stromečku, který krásně provoní byt. Vůni punče taky nikdy neodolám.

Jaké je Tvé oblíbené Vánoční jídlo/pochoutka?
Bramborový salát (bez hrášku - ten nemám ráda) s řízkem a samozřejmě rybí polévka, kterou mám moc ráda i během roku.

Zdroj


Jakou vánoční písničku máš nejradši?
Tak to bude určitě tato :)Jaké je tvoje nejvíce a nejméně oblíbené cukroví?
Z cukroví u nás nesmí chybět perníčky, vanilkové rohlíčky a pracky (recepty máme tradiční rodinné na perníčky mám recept od tety a na rohlíčky a na pracky od babičky)
Naopak u nás nenajdete slepované cukroví, nemám moc ráda, krémové cukroví a taky třeba vosí hnízda.

Nakupuješ dárky včas nebo všechno necháváš na poslední chvíli?
Vždy se snažím nakoupit dárky včas, ale vždycky ještě týden před Vánocemi něco dokupuji. A dárky tradičně balím den před Štědrým dnem.

Jaký dárek, který jsi na Vánoce dostala, se ti nejvíce vryl do paměti?
Tak jde o vzpomínku z dětství, kdy jsem měla pod stromečkem velkou klec vypadala jako klec pro papouška, ale toho jsem si nepřála, vždycky jsem chtěla křečka, tak jsem po rozbalení byla trošku zklamaná. Klec byla, ale na křečka, měla 3 patra a ve spodním spinkal malý křečík v domečku. Takže vánoční přání mi Ježíšek splnil a měla jsme velkou radost. Moje první zvířátko!

Punč, grog, svařák nebo vaječňák?
Určitě punč.

Jaké jsou tvé oblíbené vánoční koledy?
Mám ráda české koledy jako Nesem vám noviny, Tichá noc a spoustu dalších. Když pečeme cukroví, tak si právě ty české pouštíme. A na Vánoce nám hrají i při večeři :)


Kdy jsi se začala těšit na Vánoce?
Těším se od té doby, co skončí letní sezóna :D a od Vánoc se zase těším na léto.

Máš adventní kalendář?
Letos mám originální adventní kalendář, který mi vyrobil přítel. Jde o takovou maličkost, ale už jen ten nápad. Mám z něj velkou radost a ráda odpočítávám dny, když se na něco těším, takže za mě TOP.


Živý nebo uměly stromeček?
Živý, krásně to voní.

Dodržujete nějaké vánoční tradice?
Zdobíme stromeček 24.12. ráno, šupinu z kapra nosíme v peněžence celý rok, krájíme jablko, nosíme si z kostela betlémské světlo, kterým zapálíme svíčky doma a při nich večeříme. 

Máš doma vánoční světýlka?
Máme jedny dané u televize, takové modré hvězdičky. Ale jinak se mi moc nelíbí ty přeplácané vánoční výzdoby, jak celé domy blikají v různých barvách.

Máš rád/a vánoční trhy?
Miluju je! Protože jsem v Olomouci skoro každý den (práce/škola), tak si trhy užívám naplno. I když je venku spíš jarní atmosféra, tak na trzích na mě vždy dýchnou Vánoce. Letos už jsem se byla podívat na trzích i ve Vídni a v Prostějově.

Dostávání dárku x dávání dárků?
Asi oboje, ráda dárky dávám i je ráda dostávám.

Myslíš, že budou letos bílé Vánoce? :)
Myslím, že ne, ale možná se budeme moct i opalovat. Je to škoda, že už několik let u nás nebyl na Vánoce sníh, jako malá jsem měla ráda, kkyž bylo všude bílo a mohli jsme jít třeba sáňkovat nebo bruslit.Tak co shodly jsme se v některých otázkách? Klidně mi napište jestli už máte všechny dárky, jak se na Vánoce těšíte a co si přejete dostat.
Budu se těšit na vaše komentáře.
Kačka6 komentářů:

 1. Mě by teda zajímalo, co bude v tom zlatém oříšku :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Přítel je teda šikovný a pozorný, to se jen tak nevidí. Jinak jsem taky pro živý stromeček, patří zkrátka k vánocům :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím že živý stromeček, krásně doplňuje tu vánoční atmosféru a provoní byt :)

   Vymazat

Děkuji za všechny vaše komentáře!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...